Pramogos, Šventės


 

Kaip žinia, Pajūryje galima atostogauti ištisus metus. Čia nuolat viena šventė keičia kitą, tad norime ir Jus, ilgai nelaukus, pakviesti šiemet atvykti į Palangą, Šventąją bei Nidą. Siūlome maloniai apsilankyti šiuose Lietuvos kurortuose ne tik skaitantiems, bet taip pat susiorganizuokite kelionę su visa šeima ar draugais, prikalbinkite kaimynus.

 

VASARIS

 

12 d. Užgavėnių šventė

Taigi artimiausias vasario mėnesio renginys – Užgavėnės. Ar esate matę, kaip smagiai jas švenčia palangiškiai ir miesto svečiai? „Žiema, žiema, dink iš kiemo“ aidės vasario 12 d. Palangos centrinė miesto aikštė, visa J. Basanavičiaus gatvė ir paplūdimys prie jūros tilto. Ne ką prasčiau išvaryti žiemą tą pačia dieną ketinama ir Šventoje prie Šventosios kultūros centro (Šventosios g. 1). Neišsigąskite šventės metu sutikę daugybę persirengėlių, arklių, ožių, ir pagrindinius personažus - Kanapinį bei Lašininį. Šventės kulminacija – deginama Morė.

 

16 d. „Palangos stinta“

Kita labai smagi šventė, laukianti po Užgavėnių – stintų šventė, turinti savo pavadinimą „Palangos stinta“. Renginys vyks vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės dienos dieną, tad vienu metu galėsite paminėti dvi progas pajūryje. Visa J. Basanavičiaus gatvė kvepės agurkais dvelkiančiu žuvies aromatu. Žuvies paragauti ir įsigyti užteks visiems. Taip pat šventės metu galėsite dalyvauti įvairiose varžybose, stebėti stintų grilio čempionatą. O kur dar didžioji atrakcija žiūrovams - sveikuolių maudynės ledinėje Baltijos jūroje! Atvykite - nepasigailėsite.

 

 

KOVAS

 

31d. Šv. Velykos

Kovo mėnesį laukia svarbiausia pavasario šventė – Šv. Velykos. Paskutinę mėnesio dieną susirinkime Basanavičiaus gatvėje, kurioje Jūsų lauks visa margučių alėja ir jos atidarymo šventė. Renginio metu išvysite net iki 2 metrų aukščio milžiniškus margučius, kurie nustebins ir mažus, ir didelius. Per Šv. Velykas lauks ir daugiau atrakcijų šventės dalyviams. Tai: vaikščiojimas kojūkais, lenktynės su maišais, margučių ridenimo čempionatas ir kiti žaidimai.

 

 

BALANDIS

 

20d., 28d. Žemaičių krikštui 600 / Koplytstulpio pašventinimas

2013-ieji metai žemaičiams ir visai Lietuvai ypatingi - sukanka 600 metų nuo Žemaičių krikšto, o praėjus dar ketveriems metams, 2017 m., minėsime 600 metų metinės nuo Žemaičių vyskupystės įsteigimo. Susitikime Palangoje balandžio 20 ir 28 dienomis, kad paminėtume šias garbingas šventes, nes Žemaičių krikštas ir savarankiškos Žemaičių vyskupystės įsteigimas padarė didelę įtaką visai Lietuvos istorijai. Žemaičių vyskupystė suvaidino didelį vaidmenį puoselėjant Lietuvos valstybingumo idėją, išsaugant lietuviškąjį identitetą bei prisidėjo prie įvykio XX a. pr., kuomet buvo vykdomas Lietuvos valstybės atkūrimas. Renginiai vyks Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje (Vytauto g. 51).

 

25-28 d. Lietuvos regionų ir Europos tautų Jurginių papročių festivalis “Jurgi - paimk raktus!”

Net keturias dienas balandžio 25 - 28 iš anksto rezervuokite kalendoriuje, nes šiomis dienomis turėsite unikalią progą sudalyvauti Lietuvos regionų ir Europos tautų Jurginių papročių festivalyje „Jurgi - paimk raktus!“. Laukiame folkloro ansamblių ne tik iš Lietuvos ir kaimynių Latvijos bei Lenkijos, bet renginio metu taip pat pasirodys estai, gruzinai ir rusai. Sužinosite šių regionų Jurginių papročius. Pagrindiniai šventės akcentai: eitynės, Šv. Jurgio raktų ieškojimas Birutės parke bei Šv. Jurgio ir smako kovos inscenizacija pajūryje. Jurginės nuo seno lietuviams svarbi pavasario žalumos šventė, kurioje pagerbiami žemdirbiai bei arkliaganiai.

 

 

GEGUŽĖ

 

11 d. Gintarinis savaitgalis

Gegužės antrasis savaitgalis Palangoje – gintarinis. Ne veltui, nes tik čia Jūrų dievas Neptūnas pakrantėje ties Palanga barsto gintarus. Visi šventės svečiai turi progą pasigalinėti, kuriam gintaro gabalėlių teks daugiausiai. Tai smagi pramoga visai šeimai. Renginio vieta - J. Basanavičiaus gatvė bei paplūdimys.

 

17-19 d. Kurorto šventė "Palanga-Lietuvos kultūros sostinė 2013"

Vienas didžiausių metų renginių - kurorto šventė „Palanga-Lietuvos kultūros sostinė 2013“ ir kartu minimas miesto gimtadienis „Palanga - 760“ bus švenčiami gegužės 17-19 dienomis. Veiksmas vyks visoje Palangoje. Renginio metu bus atidaromas naujas vasaros sostinės sezonas. Bus gausu įvairiausių renginių mažiems ir dideliems. Šventė truks tris dienas, kurios metu bus sugrotas ne vienas koncertas, išvysite pučiamų orkestro paradą, stebėsite teatralizuotą šviesos muzikos reginį „Kurhauzo istorija“, orų balionų fiestą, muzikos ir pirotechnikos reginį pajūryje bei kitas atrakcijas. Šventės paskutinę dieną galėsite dalyvauti gatvės krepšinio varžybose 3x3. Neliksite be lauktuvių artimiesiems, nes gatvėse vyks tradicinis teatralizuotas kermošius „Palangos Juzė“.

 

18 d. "Ant krašto marės Palangos miestelėj..."

Tuo renginiai gegužės mėnesį dar nesibaigia, nes tą patį savaitgalį (gegužės 18d.) dar laukia vienas svarbus įvykis – Ant krašto marės Palangos miestelėj...“. Ši renginių programa yra skirta etninės kultūros puoselėjimui ir jos populiarinimui. Žemaičių kalnelyje (Birutės parke,Vytauto g. 15) susirenka  etnografiniai ansambliai bei liaudies muzikos kolektyvai, kurie atlieka pajūrio krašto senosios meilės dainas, vakare vyksta gegužinė.

 

BIRŽELIS

 

13, 14, 15, 20, 21, 22, 27, 28, 29 d. Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas "Dūdų vasara"

Vasaros pradžia bus trankiai paminėta pučiamųjų muzikos koncertų ciklu „Dūdų vasara“. Palangos Birutės parko rotondoje 13, 14, 15, 20, 21, 22, 27, 28, 29 dienomis vyks tradicinis, jau daugiau nei šimtmetį gyvuojantis koncertų ciklas. Nuo 18.30 val. kurorto svečiai ir visi pučiamųjų muzikos mylėtojai kviečiami pasiklausyti klasikinės, populiariosios bei originalios pučiamųjų muzikos.

 

22 d. Vasaros sezono atidarymo šventė

Oficiali vasaros sezono atidarymo šventė yra numatyta birželio 22 dieną. Šventosios miestelyje šurmuliuos mugė, vyks sporto varžybos, koncertai.

 

23 d. Joninės Palangoje

Sekančia dieną (birželio 23 d.) – Rasos šventė arba kitaip vadinamos Joninės. Maloniai kviečiami atvykti ne tik Jonai ir Janinos, bet visi lietuviai, kad pamatytų tikrąsias šios šventės tradicijas. Bus pinami vainikai, deginami laužai, buriama bei galiausiai pasitinkama tekanti saulė. Kviečiame atvykti ant Žemaičių Alkos kalno (Prieplaukos g. 21, Šventoji).

 

LIEPA

 

4, 11, 18, 25 d. „Birutės parko istorijos atspindžiai“.

Palangos Birutės parke 4, 11, 18, 25 birželio dienomis vyks renginys „Birutės parko istorijos atspindžiai“. Tai - teatro akcijos, kurių tikslas supažindinti parko lankytojus su Palangos Birutės parko ir Tiškevičių rūmų istorija. Visi kviečiami atvykti 18 val. prie Didžiojo tvenkinio parko ir sako akimis pamatysite gyvąją parko istoriją. Visus pasitiks istoriniai personažai.

 

5, 6 d. „Kultūros naktis prie Baltijos“

Liepos 5 ir 6 dienomis vyks specialios programos „Kultūros naktis prie Baltijos“, kurių metu organizuojami koncertai, poezijos renginiai, įvairiausi meno projektai. Susitikime Palangos Birutės parke.

 

„Benai, plaukiam į Nidą”

Muzikos festivalis „Benai, plaukiam į Nidą” kaip ir kasmet, visus, visus, visus kviečia į renginių fiestą ir koncertų vakarus. Jei prieš tai visus metus renginį stebėjote tik per televizoriaus ekraną, šiemet būtinai atvykite į pajūrį, kad pajustumėte tikrą renginio dvasią.

 

26 - 28 d. Jūros šventė Klaipėdoje

Kokia vasarą be Jūros šventės Klaipėdoje? Ji bus švenčiama kaip ir kasmet, paskutinį liepos savaitgalį 26-28 dienomis. Šurmuliuos mugė, vyks begalė koncertų, pasirodymų, akcijų ir atrakcijų.

 

10 - 13 d. „Omnitel 1000 km“ lenktynių

O kokia gi vasara be tarptautinių „Omnitel 1000 km“ lenktynių? Jos šiemet taip pat bus! Laikas – liepos 10 - 13 dienos. Tai - didžiausias ir prestižiškiausias automobilių sporto renginys. Atvykite į renginį (Vytauto gatvė, Palanga) dar prieš vidurdienį, nes čia siautės motociklai bei lenktyniniai automobiliai. Organizatoriai žada tradicinį „Baterry super sprint“, smagų mechanikų bėgimą ir kitas pramogas.

 

20 d. Žvejų šventė

Negali vasara apsieiti ir be žvejų šventės. Ji organizuojama liepos 20 dieną. Žvejų uoste Jūsų lauks pačios įvairiausios varžybos: valčių, vandens dviračių estafetės, jūrinio mazgo rišimas, žuvies gaudymas rankomis. Šventės metu galėsite paragauti žuvienės. Vakare žadama smagi vakaronė prie laužo bei visą uostą nutvieskiantys fejerverkai.

 

RUGPJŪTIS

 

15 – 18 d. Festivalis „Satta Outside“

Paskutinį vasaros mėnesį turi įvykti jau ne pirmus metus praūžiantis „Satta Outside“ festivalis. Šis tradicinis alternatyvios muzikos ir meno festivalis pajūryje trunka visas tris dienas. Festivalio teritorijoje pastatomos net penkios scenos, kuriose laukiami vis nauji talentai ir muzikos grupės iš viso pasaulio. Programa vyksta nuo pat ryto ir užsitęsia iki vėlyvų vakarų. Renginio vieta - Šventosios vasaros estrada, Šventosios g. 27, Palanga.

 

24 d. „Paskutinė atostogų diena“

Vasaros sezono uždarymas pasibaigia švente „Paskutinė atostogų diena“, kuri organizuojama rugpjūčio 24 dieną Šventojoje prie Šventosios kultūros centro (Šventosios g. 1). Mieste tvyro šurmulys ir noras išsišėlti bei gražiai palydėti vasarą.

 

RUGSĖJIS

 

7 d. Birutės parko diena

Rudenį pasitiksime su Birutės parko diena. Tai šventė, kurios tikslas yra visus supažindinti su parko šimtametėmis tradicijomis. Jūsų lauks pučiamųjų koncertai, spektakliai, folkloro renginiai, Palangos menininkų teatralizuotos akcijos, floristikos parodos, pasakojančios gyvąją parko istoriją.

 

28 d. „Palangos stalas 2013“

Paskutinį rugsėjo šeštadienį, 28 dieną vyksta smagi šventė, skirta tarptautinei turizmo dienai paminėti „Palangos stalas 2013“. Jos metu atvyksta rekordinis skaičius turistų, kurie pasiryžę prisėsti prie tūkstančio stalų ir pasimėgauti visomis šventės teikiamomis pramogomis. Jiems teks paragauti įvairiausių patiekalų, žaisti šachmatais arba šaškėmis, šokti kartu su etnografiniais ansambliais ir kitos pramogos. Renginio vieta - J. Basanavičiaus gatvė Palangoje.

 

SPALIS

 

12 d. Palangos turgaus šventė

Spalio mėnesį taip pat puiki proga aplankyti rudeninį pajūrį ir sudalyvauti Palangos turgaus šventėje, kuri vyks spalio 12 dieną Senojo turgaus 12. Visi maloniai kviečiami atvykti ir pasinerti į įvairias atrakcijas. Ar kada esate laikę kalakutą, žongliravę kopūstais arba bėgę su bulvių maišais? Jei ne, tuomet turėsite galimybę tai išmėginti. Taip pat turėsite puikią progą pašokti ir padainuoti skambant linksmai liaudies muzikai bei palepinti savo skrandžius gardumynais. Dalį jų galėsite įsigyti už patrauklią kainą.

 

GRUODIS

 

7 d. Kalėdinės eglės įžiebimo ir  „Kalėdų Šviesos miesto“ šventė

O žiemos pradžią pažymėsime linksmai gruodžio 7 dieną įžiebdami Kalėdinę eglutę ir kitas miesto dekoracijas. Tai metas, kai Palanga oficialiai paskelbiama Kalėdų Šviesos miestu. Veiksmas vyks Palangos centrinėje miesto aikštėje bei J. Basanavičiaus gatvėje.

 

31 d. Naujametinis fejerverkas

Metus pažymėsime unikaliu Naujametiniu koncertu. Atvykite prie Palangos jūros tilto paskutinę metų dieną ir visi kartu džiugiai palydėsime 2013-uosius ir laimingai sutiksime Naujuosius 2014 metus! Drauge stebėsime įspūdingus fejerverkus ir taip dėkosime vieni kitiems už tokius turiningus, tiek daug renginių ir švenčių turėjusius pastaruosius metus.

 

Kiekvienas šių metų mėnuo žada net po keletą smagių renginių. Atvykite į pajūrį bet kuriuo metų laiku, visada esate laukiame ir šiltai priimami.

skaitliukas